سولفات آمونیوم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عمده ترین مزیت و برتری سولفات آمونیوم در مقابل سایر ترکیبات ازته از قبیل اوره و نیترات آمونیوم قابلیت اصلاح کنندگی در خاک های قلیایی و ایجاد خاصیت اسیدی و کاهش phخاک به دلیل وجود یون سولفات در آن میباشد .

از آنجا که اکثر قریب به اتفاق خاک های ایران قلیا و شور میباشند مصرف این کود بصورت مداوم و جایگزینی آن بجای سایر ترکیبات ازته بهترین نتیجه را در اصلاح و بهبود ساختار خاک خواهد داشت. پارامتر اصلی و کیلیدی بابت این نقش در این کود را عنصر گوگرد ایفا میکند که در زمان مصرف بصورت یون سولفات در می آید. امروزه اهمیت گوگرد و مصرف آن در کشاورزی به حدی برهمگان واضح و آشکار شده است که مشتقات گوگرد را به فرمهای مختلف در خاک وارد و بدین ترتیب باعث اصلاح ساختار خاک میشوند این نقش تا بدانجا اهمیت پیدا کرده که عنصر گوگرد را در تغذیه چهارمین عنصر اصلی بعد از ازت و فسفر و پتاس میدانند .همانطور که میدانید عناصری که سبب ایجاد خاکهای قلیا و شور می گردد ترکیبات سدیم و کلسیم میباشد که به فرم کربناتی در خاک یافت میشوند یون سولفات باعث کاهش و تعدیل کربناتها و دی کربنات ها در خاک میشود بدین ترتیب با ترکیب شدن سولفات با سدیم سولفات سدیم تشکیل می شود که در آب محلول می باشد و با شستشو وزهکشی مناسب از منطقه نمو ریشه خارج می گردد همچنین ترکیب یون سولفات با کربنات کلسیم موجب کاهش قابل توجه خاصیت قلیایی آن در خاک می شود.
مزایای استفاد از سولفات آمونیم گرانول
خلوص با لا و صد درصد بدون هیچگونه افزودنی و مکمل جهت فرمولاسیون
حلالیت بالا و دارای محلولی شفاف
بهبود دهنده و اصلاح کننده موثر خاک بدلیل اسیدی بودن
تغذیه کننده خاک بدلیل دارا بودن ازت آمونیاکی و خالص
رها سازی تدریجی ازت بدلیل گرانول بودن
مصرف آسانتر و با راندمان بالاتر بدلیل فرم دانه بندی
مناسب جهت مصرف درکلیه کشتهای زراعی ، باغی ، صیفی و سبزی و مرکبات

محتوای بیشتر در این بخش: اسید سولفوریک »

موقعیت ما

تماس با ما

تهران خیابان مطهری خیابان ترکمنستان خیابان شهیداحمدیان بن بست کمال پلاک4 واحد اول و دوم
مدیریت: حمید احسانی مهر
تلفن: 88416368 - 88439662
شماره همراه : 09127066083
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره ما

شرکت کود و سم بافق در سال 1379 در شهرک صنعتی بافق جهت تولید اسید فسفریک ،کودهای فسفاته و سایر کودهای مورد نیاز کشور عزیزمان تاسیس گردید . با احداث واحد تولید اسید سولفوریک 98% در سال 93 و افزودن این ماده مهم و کاربردی.توان تولید این مجموعه به مراتب افزایش یافت ... ادامه مطلب

گالری تصاویر